uslugi-stomatologia-estetyczna

Stomatologia estetyczna ma prowadzić do 100% zadowolenia pacjenta z jego uśmiechu. Zdrowe i zadbane zęby to bardzo istotna rzecz w kontaktach międzyludzkich. Aby było to możliwe stomatolodzy stosują szeroką gamę zabiegów leczniczych, które po krótce opisujemy poniżej.

Plomby w kolorze zęba

Idealnie odwzorowują naturalny odcień zębów. Wypełnienia te wykonujemy zgodnie z zasadami Anatomicznej Techniki Warstwowej autorstwa Dr Lorenzo Vaniniego.

Inlay/onlay

Wypełnienia/plomby wykonywane w laboratorium z kompozytu bardziej odpornego na ścieranie, porcelany lub złota (wieloletnia trwałość, dużo większa szczelność w porównaniu do standardowych wypełnień).

Inlay/wkłady

To uzupełnienie nie pokrywające guzków zęba.

Onlay/nakłady

To uzupełnienie pokrywające guzki zębowe.

Licówki ceramiczne

Cienkie porcelanowe uzupełnienia nakładane na powierzchnie wargowe zębów w celu poprawy ich kształtu, maskowania przebarwień oraz będące alternatywą dla nieestetycznych wypełnień. Pozwalają na ograniczenie szlifowania zębów tylko do przedniej ściany zęba.

Korony pełnoceramiczne

Wysoce estetyczne rozwiązanie do złudzenia przypominające naturalne zęby.

Wybielanie

Zabieg mający na celu rozjaśnienie zębów przy pomocy środka utleniającego

  • wybielanie zębów żywych  metodą nakładkową. Pacjent otrzymuje do domu nakładki sylikonowe oraz żel i przez okres paru dni, stosuje ten zabieg samodzielnie.
  • wybielanie zębów martwych, przebarwionych osiąga się poprzez zastosowanie środka wybielającego bezpośrednio do komory zęba (zabieg przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym).