Badania pokazują, że kiedy poznajemy nowych ludzi lub wchodzimy w nowe środowisko mamy tylko 10 -30 sekund na zrobienie tak zwanego pierwszego wrażenia. Największe znaczenie odgrywają tutaj komunikaty niewerbalne czyli to jak jesteśmy ubrani ( 9%), jakich używamy perfum (8%), a przede wszystkim jaki mamy uśmiech (25%).
Uśmiech jest najbardziej charakterystycznym objawem uczucia radości i dlatego osoby uśmiechające się naturalnie są odbierane jako życzliwe i godne zaufania.
Interesujące jest to, że właśnie komunikaty niewerbalne budują tzw. pierwsze wrażenie. Zanim zdążymy coś powiedzieć albo zrobić ktoś ma już wyrobione zdanie na nasz temat. Efekt pierwszego wrażenia może utrzymywać się nawet przez pół roku. Dlatego warto zadbać o to, aby być postrzeganym jak najkorzystniej. Skoncentrujmy się zwłaszcza na uśmiechu, a ładny uśmiech, to przede wszystkim zadbany uśmiech. W przeciągu jednej wizyty stomatologicznej można oczyścić zęby z kamienia i osadów zapewniając sobie w ten sposób naturalny, przyjemny uśmiech.
A co jeśli nie udało nam się zrobić dobrego pierwszego wrażenia ?
Według badań przeprowadzonych na Harvardzie naprawa złego pierwszego wrażenia jest możliwa, ale wymaga czasu i samozaparcia, by zmienić niekorzystne wrażenie. Zmianę w sposobie postrzegania nas przez otoczenie można połączyć ze zmianą w wyglądzie uzębienia uzupełniając braki zębowe, poprawiając kształt zębów licówkami lub dyskretnie korygując zgryz niewidocznymi nakładkami. Polepszając estetykę zębów odmładzamy twarz i poprawiamy samopoczucie. Nasz nowy obraz siebie, zarówno ten zewnętrzny jak i wewnętrzny jest spójny. To wystarczy, aby wywołać dobre wrażenie.